Galatasaray ve Beşiktaş’ın eski sponsoru 563 milyon liralık borç ile iflas etti

Galatasaray ve Beşiktaş gibi önde gelen spor kulüplerinin geçmiş dönemde sponsorluğunu yapan GKN Kargo, iflas etti. Şirketin 563 milyon lira borcu olduğu öğrenildi.

Son dönemde yaşanan maliyet artışları yüzünden birçok firma kapısına kilit vururken, bir iflas haberi de GKN Kargo’dan geldi. Bir dönem Galatasaray ve Beşiktaş’a sponsorluk yapan GKN Kargo resmen iflas etti. Mahkeme, ocak ayında konkordato talebinde bulunan ve süre talep eden şirket hakkında iflas kararı verdi. 

563 milyon borç

Şirketin mevcut borcunun devasa boyutta olduğu öğrenildi. İflas kararı verilen GKN Kargo’nun 563 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, borcun 50 milyon liraya yakın bölümü aralarında Galatasaray, Beşiktaş, Gaziantepspor ve Şanlıurfaspor’un da bulunduğu kulüplerin alacaklarından oluştuğu görüldü. 

Konkordato talebiden önce özel jet ile seyahat 

Şirketin kayıtlı 2 araç dışında hiçbir varlığı olmadığı aktarılsa da şirketin sahibi Gökhan Akyürek’in konkordato başvurusundan 2 hafta kadar önce özel jet ile seyahat ettiği bilgisi dava dosyasına girmişti. Akyürek’i, özel jetle Şanlıurfa’dan İstanbul’a taşıyan Vatanjet Havacılık A.Ş. 29 bin liralık alacağını tahsil edemediğini mahkemeye bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x